Teknolojimiz
 • Yapay Zeka
 • Keşfetme Zamanı
  Sende
  Yapay Zeka
  Sizin İçin

  Yapay zekamız herkes için daha kullanılabilir ve güvenli platformlar oluşturmak için verileri keşfetti, tanıdı, işlemler yaptı.

  Yapay Zekayı Keşfet

  Cinsellik ve uyuşturucu gibi içeriklere karşı

  Geliştirdiğimiz görüntü ve kelime tanıma sistemi topluluk kurallarımıza karşı bir görsel veya kelime içeren paylaşımı algılaması halinde hesap hakkında işlemler gerçekleştiriyor.

  Siber zorbalık ve teröre karşı

  Herkes için kullanılabilir sosyal medya platformları oluşturmak için yapay zekadan yardım alıyoruz. Yapay zekamız bir kişiye karşı siber zorbalık yapılması veya terörü savuncu içeriklerin paylaşılması halinde gerekli işlemleri gerçekleştiriyor.

  Sahte hesaplara karşı

  Geliştirdiğimiz görüntü tanıma sistemi bir hesabın sahte hesap olabileceğine karşı ihtimal uyarısı vermesi durumunda bu hesabın gerçek bir hesap olup, olmadığını araştırmak için topluluk merkezi ekibimiz araştırmasını gerçekleştiriyor. Böylelikle teknolojiden aldığımız yardım ile 3 kat daha iyi ve hızlı sonuçlar elde ediyoruz.

  Yapay Zeka

  Yapay zekanın geleceğine öncülük etmemize yardımcı olun

  Gelişim

  Yapay zeka, insan zekasını taklit ederek problem çözme, veri analiz etme ve mantık yürütme gibi işlemler gerçekleştiren teknolojik sistemdir. İngilizce karşılığı Artificial Intelligence olan yapay zeka, Amerikalı bilgisayar uzmanı John McCarthy tarafından 1956 yılında Dartmouth College’de duyurulmuştur. Bu süreçten itibaren diğer bilgisayar bilimcilerinin destekleri ile birlikte gelişmesine devam etmiştir. Günümüzde ise en muhteşem teknolojilerden biri olarak bilinmektedir.

  • Yapay Sinir Ağları:

   Yapay sinir ağları, insan beyninin bilgiyi kullanma yönteminden yararlanılarak oluşturulmuş bir sistemdir. İnsan beyni, sahip olduğu çokça nöron ile bilgiyi işler. Bilgiyi nörondan nörona aktarmak amacıyla da nöronlar arası sinaptik bağları kullanır. Yapay sinir ağları da bir verinin sistem içinde taşınmasını sağlamak için nöronlardaki sinaptik bağlantılara benzer sistemler kullanmaktayız.

  • Doğal Dil İşleme:

   Doğal dil işleme, belli algoritmik süreçler sonucunda dilleri çözen ve tekrardan oluşturan bir sistemdir. Özellikle dilleri çözümlemek için bu sistemi kullanmaktayız. Karşı cevap veren sistemlerin temeli olan doğal dil işleme, yapay zekamızın en temel hatların biridir.

  Bize
  Katıl
  Bize
  Katıl